Portal - Muszyna
Strona główna / Przedszkole w Muszynie / AKTUALNOŚCI / archiwum przedsz. 2013/14
Środa - 10 marca 2021 Bożysławy, Cypriana, Marcelego     "Natura Ludzka nie jest maszyną, lecz drzewem, które rośnie i rozwija się zgodnie z dążeniem sił wewnętrznych, które czynią ją żywą istotą" - John Stuart Mill
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
RODO
polski
Archiwum przedszkola 2013/14

Galeria prac kółka plastycznego.

Przedstawiamy galerię prac plastycznych dzieci zapisanych do kółka plastycznego działającego w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2013/2014.

Zapraszamy do galerii



Wycieczka do Stróż grupy sześciolatków.

17.06.2014 grupa V „Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka” była na „słodkiej” wycieczce. Zwiedzaliśmy gospodarstwo pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Zdobyliśmy wiele bardzo ciekawych informacji na temat życia pszczół. Sami robiliśmy świece z woskowych plastrów. W zagrodzie nawiązywaliśmy nić porozumienia z wszędobylskimi i wciąż głodnymi kozami oraz innymi zwierzętami. Na koniec prawdziwą frajdę sprawiła nam rozśpiewana przejażdżka powozem konnym.

Zapraszamy do galerii


Co łączy Polskę i Słowację? – Zamek w Starej Lubowni.

16 czerwca grupa VI wyruszyła na zagraniczną wycieczkę do Słowacji. Poznaliśmy związki łączące Polskę i Słowację na zamku w Starej Lubowni. Dawno temu zamkiem tym władały polskie rody magnackie Lubomirskich i Zamojskich. Odwiedzali zamek polscy królowie, m.in. Stefan Batory i Jan III Sobieski, kiedy wracał z odsieczy wiedeńskiej. Zobaczyliśmy zrekonstruowane polskie insygnia królewskie, które były na  zamku w Lubowni przechowywane w czasie potopu szwedzkiego. Spędziliśmy dużo czasu w zamku i poza nim w obozowisku rycerskim. Pogoda nam dopisała i mogliśmy świetnie się bawić. Wszyscy wracaliśmy do Muszyny radośni, pełni wrażeń z pamiątkami i bardzo zmęczeni.

Zapraszamy do galerii




Na wystawie lalek w Muzeum Państwa Muszyńskiego


12 czerwca po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy muzeum regionalne. Tym razem oglądaliśmy wystawę lalek. O zgromadzonych eksponatach opowiadała nam Pani Kustosz- Barbara Rucka. Historia lalek Państwa M. i W. Książków jest niezwykła, a lalki najróżniejsze. Ich ilość i różnorodność zachwyciła nas. Po powrocie do „zerówki” rysowaliśmy te, które najbardziej nam się podobały. Grupa VI poleca tę ekspozycję do obejrzenia.

Zapraszamy do galerii



Wycieczka do Nowego Sącza


Była to pierwsza wycieczka autokarowa w życiu niejednego dziecka.
    Nietrudno się domyśleć ile dała frajdy i wrażeń.
Byliśmy w ogromnym kinie „Sokół”, obejrzeliśmy tam cykl bajeczek edukacyjnych o detektywie Hip Hip Hura i uroczej żyrafie Róży. Kolejnym punktem naszej wycieczki były zabawy w Bajkolandzie było super.
Ogromne podziękowania dla rodziców za pomoc w trakcie wycieczki.
Zapraszamy do galerii



Dzień Mamy w grupie 4-latków



W tym roku w naszej grupie odbyły warsztaty plastyczne pt. ”Laurka dla Mamy”. W miłej atmosferze powstały piękne upominki dla naszych Kochanych Mam. Czas spędzony z dzieckiem na wspólnej zabawie jest skarbnicą wiedzy o nas, nigdy nie może nam zabraknąć czasu dla dziecka….

Zapraszamy do galerii


IMPREZA PLENEROWA Z OKAZJI ŚWIĘTA RODZINY: „MAMA, TATA I JA – MAŁY URWIS”

4.06.2014 grupa IV „Słoneczka” oraz grupa V „Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka” wraz z rodzicami i wychowawcami doczekali się wymarzonej, wymodlonej pogody, która pozwoliła na szaloną zabawę w plenerze. Pani Lilka z panem Mariuszem – profesjonalni wodzirejowie z grupy „Impra-Team” z Brzeska porwali nas wprost do tańca. Wśród rodziców i dzieci prawdziwą furrorę zrobiła rywalizacja w zawodach. Do najbardziej popularnych konkurencji należały: bieg w workach i przeciąganie liny. Imprezę zwieńczył pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych z cudowną oprawą muzyczną i mżawką.

Zapraszamy do galerii



Piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka


2 czerwca grupa VI, mimo bardzo niesprzyjającej pogody, spotkała się na stadionie sportowym, by uczcić trzy rodzinne święta. Gościem honorowym był wice-burmistrz MiGU Muszyna  Pan Włodzimierz Tokarczyk. Przedstawiliśmy rodzicom program artystyczny pt. „My rodzinkę dobrą mamy”. Były życzenia, prezenty dla rodziców, dzieci, gości. Babcie przygotowały dla swoich dzieci i wnuków rozmaite pierogi i ciasto - bardzo im dziękujemy. Sporą popularnością cieszył się serduszkowy tort.  Mimo deszczu wróciliśmy do domu zadowoleni.
Podziękowania kierujemy również do prezesa klubu MKS Poprad Muszyna Pana Stanisława Sułkowskiego za udostępnienie stadionu na tę imprezę.

Zapraszamy do galerii



„Gimnastyka dobra sprawa…”


Dzień sportu w grupie 4-latków. Humory i pogoda dopisywały wszystkim.

Zapraszamy do galerii



Niespodzianki z okazji Dnia Dziecka


30 maja cztery grupy przedszkolne  spotkały się w szkole podstawowej wraz z innymi uczniami klas I-III na hali sportowej, by obejrzeć spektakl teatralny pt. „O dzielnym Szewczyku”.W niecodziennej atmosferze, przeżywaliśmy niezwykłe przygody Szewczyka, który po zgładzeniu smoka wawelskiego zajął się pomaganiem Księciu Żabojadowi w odnalezieniu Królewny Mortadeli. Śmiechu i zabawy było co niemiara.
A potem były zawody sportowe. Razem z kolegami z klas I-III rywalizowała grupa VI. Konkurencję „skoki w workach” wygraliśmy z klasami I. Byliśmy bardzo przejęci udziałem  w zawodach. Jak to wyglądało pokazują zdjęcia. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego – w szczególności Pani Dorocie Sopacie - za zaproszenie na sportowy Dzień Dziecka.

Zapraszamy do galerii



Zawody pływackie „Zerówka”

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały Zawody Pływackie dla Uczniów Naszej Szkoły w Instytucie  Zdrowia Człowieka” Muszyna”.
Jako najmłodszą grupę dzielnie i głośno reprezentowała ”Zerówka”- grupa VI w składzie:
Emilka Dominik, Julia Musiał, Milena Skrobacka, Hubert Jędrzejek, Jakub Ruchała, Wiktor Włodek, Dominik Zbożeń oraz Emilia Guzik i Natalia Polańska do kibicowania.
Dzieci Chętnie i z uśmiechem na twarzy przystąpiły do krótkiej rozgrzewki, po czym gotowe i z ogromną wolą walki stanęły do pierwszej konkurencji, którą był-styl dowolny.
Zadaniem było przepłynięcie krótkiego odcinka basenu, korzystając z desek i makaronów pływackich.
Kolejne konkurencje, to przepłynięcie z deską trzymaną w rękach z praca nóg do kraula oraz z makaronem z pracą nóg i rąk do kraula.
Mali pływacy w wieku 6 i 7 lat fantastycznie spisali się w tych zawodach, pokazali czym jest rywalizacja i głośny doping.
Wyróżnieni zostali wszyscy w postaci symbolicznych dyplomów, nagród oraz medali, które zdobyły wszystkie dzieci a ten najważniejszy czyli złoty, zdobyli: Milena Skrobacka, Jakub Ruchała i Hubert Jędrzejek.
Gratuluję wszystkim dzieciom mając nadzieję że spotkamy się ponownie na kolejnych zawodach.



Wycieczka do Krakowa grupy 5-6 latków













29 maja 2014 roku grupa 5,6 latki pojechała na wycieczkę do Krakowa, gdzie zobaczyła najważniejsze zabytki. Największą atrakcją było oglądanie zwierząt egzotycznych w ogrodzie zoologicznym.



Dzień Mamy w grupie trzylatków

W grupie trzylatków odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy. Po programie artystycznym zaprosiliśmy wszystkich na grilla. Kiełbaska była pyszna a zabawa przednia.


Zapraszamy do galerii


Festiwal Tańca w Lipanach (Słowacja)


Pół roku pracy i wielka mobilizacja by jak najlepiej wypaść podczas Festiwalu Tańca; to był nasz cel, który zrealizowaliśmy jak najlepiej potrafiliśmy. Ćwiczenia realizowane m.in. podczas zajęć rytmicznych i zajęć z kółka tanecznego w przedszkolu przyniosły nam ogromną satysfakcję. Dnia 21.05.2014 dwie grupy: sześciolatki i dzieci z kółka muzyczno-tanecznego wraz z wychowawcami i  p. dyrektor  wyjechały do Lipan by w ramach współpracy przedszkoli w Muszynie i Lipanach wziąć udział w II Polsko-Słowackim Festiwalu Tańca. Start imprezy zaplanowany był na godzinę 10.00. Po krótkim wstępie Festiwal rozpoczął się na dobre: po kolei prezentowały się taneczne grupy ze Słowacji, aż w końcu przyszła pora na występ sześciolatków z Muszyny, które w tym roku przygotowały Tarantellę – ludowy taniec pochodzący z Włoch. Czerwone fartuszki u dziewczynek i kokardki  u chłopców, w tańcu „fruwały” we wszystkie strony. Następnym punktem programu był  taniec dzieci z kółka muzyczno-tanecznego do muzyki z filmu „Grease”. Gromkie brawa od naszych południowych sąsiadów były ukoronowaniem naszego wysiłku i potwierdzeniem że nasze występy podobały się.
Jako że razem z nami był obecny przedstawiciel Tv Muszyna, materiały filmowe będą dostępne w najbliższej przyszłości.
Dziękujemy za zaproszenie. Widzimy się za rok - na III Polsko-Słowackim Festiwalu Tańca w Muszynie.
Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii



II Gminny Konkurs Recytatorski


W II edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. Kot, który patrzył na księżyc uczestniczyło 13 dzieci z naszego przedszkola. Konkurs odbył się 16 maja 2014 roku  o godz. 14.00 w Bibliotece Miejskiej.
Przygotowując się do konkursu mali recytatorzy mieli do wyboru twórczość: Natalii Usenko, Agnieszki Frączek, Doroty Gellner,Wandy Chotomskiej, Kaliny Jerzykowskiej, Danuty Wawiłow. Jury miało twardy orzech do zgryzienia w momencie, kiedy musiało oceniać występy. Poziom był bardzo wysoki. Wielu uczestników przygotowywało wiersz i  strój odpowiedni do treści. Wielkimi kibicami twórczości własnych dzieci byli rodzice, którzy mocno trzymali kciuki za swoje pociechy.
Regulamin konkursu był jednak bezlitosny. Jury w składzie: Sylwia  Rypel, Łucja Bukowska i Honorata Kałucka musiało przyznać uczestnikom I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.
Wyniki konkursu:
I miejsca w grupie przedszkolnej:
- Maja Keklak,
- Anna Para,
III miejsca w grupie przedszkolnej:
- Milena Skrobacka,
- Paweł Buszek,
Wyróżnienia otrzymały:
- Julia Gardoń,
- Wiktoria Mosoń
Nikt z naszych uczestników nie zajął II miejsca.
Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie recytatorskim .

Zapraszamy do galerii



Wiosenna wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego „Bartnik”w Stróżach


9 maja - Grupa   VI udała się na wycieczkę do Stróż. Na zakończenie tematyki „łąkowej” postanowiliśmy zapoznać się z ważnym i pożytecznym owadem, jakim jest pszczoła. Gorąco polecamy kilkugodzinny pobyt w tym miejscu. Wiadomości i nowe doświadczenia, które stamtąd wywieźliśmy  są bardzo bogate i ciekawe.  Pszczele życie nie jest nam obce. PAMIĘTAJCIE : NIE ODGANIAMY OD SIEBIE PSZCZÓŁ, TYLKO DELIKATNIE NA LISTKU PRZENOSIMY NA TRAWĘ, JEŚLI  NA NAS USIĄDZIE!    Nas żadna nie użądliła, choć było ich bardzo dużo.                                                                                                           
 Nie zabrakło niespodzianek……. W drodze do „Bartnika” spotkaliśmy się z senatorem Rzeczpospolitej Polskiej – Panem Stanisławem Kogutem.
Dziękujemy Dziadkowi Emilki Guzik – Panu Stanisławowi Sułkowskiemu za pomoc w zorganizowaniu wycieczki i sponsoring.


Zapraszamy do galerii




Podróż do Rzymu i Asyżu- spotkanie z Panią podróżnik Elżbietą Kosibą w grupie VI.





29 kwietnia - tuż po kanonizacji papieża Jana Pawła II, wędrowaliśmy po najpiękniejszych zabytkach w Rzymie i Asyżu. Pani Podróżnik opowiadała o miejscach, które były bliskie św. Franciszkowi i św. Janowi Pawłowi II. Byliśmy bardzo zaciekawieni. Mogliśmy na zakończenie  odpowiadać na trudne pytania – Milena Skrobacka i Emilia Guzik dostały za to nagrody. Dziękujemy za wizytę.

Zapraszamy do galerii




I Eliminacje Konkursu Recytatorskiego

W naszym przedszkolu odbyły się I Eliminacje Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Kot który patrzył na księżyc”. Jury w składzie: Agata Nosal, Magdalena Januszewska, Albin Śliwiński oceniali dykcję, opanowanie pamięciowe oraz ogólne wrażenia artystyczne występu.
Wyniki I eliminacji:
I miejsce – Ania Para – „Kurcze Blade” - W.Chotomska
                  – Natalia Polańska – „Pastereczka” – D. Gellner
II miejsce – Julia Oleksy – „Czarna Krowa” – N.Usenko
III miejsce – Maja Keklak – „Bosa Osa” – D.Gellner

Wyróżnienia:
Paweł Buszek – „Na wystawie”
Zofia Szubryt – „Bajeczka” – D.Gellner
Wiktoria Mosoń – „Bosa Osa” –D.Gellner
Krystian Szymczyk – „Zapach Czekolady” – D.Wawiłow
Amelia Śliwińska – „Przyjęcie” – D.Gellner
Natalia Zielińska –  „Gdyby nawet” – A.Frączek
Szymon Sało – „Czekoladki dla sąsiadki” – D.Gellner
Jakub Ruchała – „Zapach Czekolady” – D.Wawiłow
Milena SKrobacka – „Wbrew zasadom” – A.Frączek


II Eliminacje odbędą sią 16 maja o godz.14.00 w Bibliotece w Rynku

Zapraszamy do galerii



Festiwal Piosenki SLAVICEK

W ramach współpracy przedszkoli w Muszynie i Lipanach (Słowacja) trójka dzieci z naszego przedszkola wystąpiła na corocznym Festiwalu Piosenki SLAVICEK w Lipanach. Dzieci zaprezentowały wiązankę tradycyjnych utworów m.in.” Hej z góry, z góry jadą Mazury, Hej idem w las, Z tamtej strony Wisły”… Dzieci otrzymały gromkie brawa i dyplomy. Po naszym występie mogliśmy wysłuchać wielu małych wykonawców prezentujących melodie kultury słowackiej. Dziękujemy naszym południowym sąsiadom za zaproszenie.
Uczestnicy wyjazdu:
Emilka Gardoń
Maja Keklak
Daniel Barnowski
Agnieszka Barnowska – rodzic
Albin Śliwiński - wychowawca

Zapraszamy do galerii



Wielkanocne spotkanie z rodzicami

„Wielkanoc, Wielkanoc, wielka radość w sercu, gdy stąpasz po świecie kwitnącym kobiercu”
Mieliśmy okazję doświadczyć dosłowności tych słów podczas spotkania wielkanocnego z rodzicami dzieci w naszej grupie. Nagle wraz z piosenką i wierszem znaleźliśmy się na majowej łące za sprawą cudnych strojów dziewczynek - kwiatów oraz chłopców ptaszków. Razem z Panią Wiosną tańcem kwiatów i piosenką zapraszaliśmy do naszych serc wielkanocną radość. Kolorowe stroje i wirujące w tańcu chusty pięknie komponowały się z feerią barw kiermaszowych ozdób. Ogromną popularnością cieszyły się kolorowe pisanki i stroiki. Kiermasz stanowił oprawę dla prezentacji umiejętności dzieci, wprowadzał w atmosferę Wielkanocy, ale również pozwolił nam sfinansować kolejną inicjatywę – Rodzinny Festyn. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i pomoc  organizacyjną.

Zapraszamy do galerii


„Ale jajo!”

W grupie 6-latków w tym roku po raz pierwszy ogłoszono konkurs „Wielkanocne jajo”, który cieszył się dużą popularnością.  12 osób zdecydowało się sprawdzić własne możliwości twórcze. Dzieci w gronie rodzinnym kultywowały tradycje wielkanocne przygotowując wspólnie piękne  kraszanki. 
Prace konkursowe  – wielkanocne pisanki – małe arcydzieła, chociaż niektóre w rozmiarze XXL, zachwyciły wielobarwnością i pomysłowością. Na uwagę zasługiwała różnorodność wykorzystanych technik plastyczno – technicznych. Prawdziwą atrakcję stanowiło bardzo oryginalne, piernikowe jajo Eryka Bukowskiego, które okazało się dla nas równocześnie pierwszą słodką nagrodą  – Mniam! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! 

Zapraszamy do galerii


„Wieziemy tu kogucika”


W tym roku przedświąteczny czas był dla nas wyjątkowo pracowity, ale zarazem bardzo przyjemny. Oprócz przygotowań kiermaszowych, udziału w konkursie wielkanocnym, spotkania z rodzicami byliśmy z wizytą oraz serdecznymi życzeniami w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi. Przyjęto nas z ogromną życzliwością i entuzjazmem. Początkowe onieśmielenie zwyciężyła spontaniczna reakcja uczestników warsztatów. Zostaliśmy obdarowani pięknymi, bibułowymi bukietami kwiatów, które wciąż kwitną,  podobnie jak nasze wspomnienia, nie zwiędną i na długo pozostaną w pamięci.

Zapraszamy do galerii


Wielkanoc u trzylatków

14.04.2014 w grupie maluszków odbyło się spotkanie wielkanocne dla rodziców; niespodzianką były upominki Zajączka Wielkanocnego.

Zapraszamy do galerii


Przedstawienie wielkanocne




11.04.2014 roku grupa IV Słoneczka zaprosiła Rodziców na przedstawienie wielkanocne. Wszyscy świetnie się bawiliśmy w trakcie zabaw związanych ze zwyczajami wielkanocnymi. Rodzicom ślicznie dziękujemy za udział w kiermaszu, z którego pieniążki przeznaczyliśmy na organizację Święta Rodziny.

Zapraszamy do galerii


Wielkanocny Kiermasz w grupie VI





Kolejnej tradycji jesteśmy wierni - organizowanie świątecznego kiermaszu z całym asortymentem wielkanocnym. Stroiki, króliki, jajeczka – szybko znalazły swoich nabywców. Dziękujemy za zainteresowanie.

Zapraszamy do galerii

Strażacy ochotnicy - siła odwagi.


9 kwietnia 2014r. odbyło się w zerówce (obok szkoły) spotkanie ze strażakami. Trzej odważni strażacy – Panowie  Jakub Cieciura, Paweł Gancarski i Dariusz Cieśla  opowiedzieli o zagrożeniach, zachowaniu w sytuacjach niebezpiecznych, pracy strażaka (jego roli) oraz pokazali nam trzy różne ubrania . Najbardziej podobało nam się ubranie bojowe. Mogliśmy założyć kask strażacki na głowę. A potem został nam zaprezentowany wóz strażacki z całym wyposażeniem, wchodziliśmy nawet  do środka. Na zakończenie złożyliśmy gościom najlepsze życzenia, wręczyliśmy upominek świąteczny, a sami  dostaliśmy  słodycze. Strażacy pożegnali się z nami sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ze swojego samochodu. Wrażeń było co nie miara.

Zapraszamy do galerii



Architektura Muszyny – jak zmienić wygląd pawilonu handlowego w Rynku?

Spacery po naszym mieście skłoniły zerówkowiczów  do przemyśleń na temat wyglądu niektórych obiektów. Nie podoba nam się pawilon handlowy „Poprad”, który naszym zdaniem nie pasuje do zabudowy Rynku. Postanowiliśmy się zapoznać z charakterystyczną architekturą naszego zabytkowego miasteczka. Taką wiedzę zdobyliśmy oczywiście na spotkaniu z Panią Kustosz Muzeum Państwa Muszyńskiego - Barbarą Rucką. W muzeum było trochę historii i wystawa prac plastycznych pt. „ Architektura Państwa Muszyńskiego”-  dały nam one wyobrażenie, jak kiedyś było pięknie i jak mogłoby być ładnie. Po powrocie do przedszkola zaprojektowaliśmy zmiany w wyglądzie  pawilonu - będzie więc wystawa tych prac. Może komuś spodobają się nasze pomysły.

Zapraszamy do galerii


Pożegnanie zimy i powitanie wiosny





Tradycja i pielęgnowanie starych zwyczajów zawsze były ważne dla przedszkolaków. Dlatego 21 marca grupa VI wyruszyła nad Muszynkę z wielką papierową Marzanną- zrobiliśmy ją sami na zajęciach w dzień poprzedzający nadejście kalendarzowej wiosny. Nad rzeką odśpiewaliśmy zimową piosenkę, by pożegnać zimę, podpaliliśmy kukłę rzucając ją do wody. Ciesząc się z nadejścia wiosny śpiewaliśmy o niej piosenki.


Zapraszamy do galerii

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

27 lutego grupa VI udała się z wizytą do Biblioteki Miejskiej na prawdziwą lekcję biblioteczną, którą przeprowadziła Pani Dyrektor Sylwia Rypel. Z zaciekawieniem słuchaliśmy wiadomości o książkach (jak one powstają i są opracowywane w bibliotece), o pracy bibliotekarza i roli czytelnika. Wiemy, że swoją kartę ma książka i czytelnik. Zrobiliśmy zakładki do książek.
Podjęliśmy się dużego przedsięwzięcia: każdy z nas napisze swoją książkę, a najlepsze zostaną wydane dzięki współpracy z Biblioteką.                                  
Na zakończenie tego spotkania wysłuchaliśmy rozdziału książki o „Mikołajku”, który przeczytał nam Pan Burmistrz.

Zapraszamy do galerii


Koncert zespołu WIRTUOZ




24.02.2014r.  grupa VI udała się do szkoły na koncert łódzkiego zespołu WIRTUOZ. Trzech muzyków grających na puzonie, trąbce i instrumencie klawiszowym zaprezentowało słuchaczom muzykę z filmów W. Disneya, a także poznaliśmy charakterystyczne utwory brazylijskie, greckie oraz znaną melodię z filmu „Różowa Pantera”. Ten interaktywny koncert zaspokoił nasze oczekiwania.

Zapraszamy do galerii



Dzień babci i dziadka u trzylatków

29.01.2014r.  gościliśmy nasze kochane babcie i kochanych dziadków. Dzieci przedstawiły program artystyczny i wręczyły upominki zaproszonym gościom.

Zapraszamy do galerii

Dzień babci i dziadka w gr IV

„Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
 A ty mucho, ty komarze pijcie wodą powoli,
aż się Dziadzio z Babunią nażyją do woli.”
23 stycznia 2014 r. dzieci z grupy IV Słoneczka zaprosiły do przedszkola swoje Kochane Babcie i Najdroższych Dziadków na Jasełka, po których zaprezentowały jeszcze wiersze i piosenki o Babci i Dziadku. Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy wielu lat w zdrowiu i radości.


Zapraszamy do galerii



„Dziś w naszej grupie wspaniały bal….”


29 stycznia 2014r. w sali świetlicy szkolnej {udekorowanej 200 balonami} o godz. 15.00 rozpoczął się bal karnawałowy dzieci i rodziców z grupy VI. Zabawę prowadziła Rzymska Bogini Dobrej Zabawy, a do tańca grał zespół Duo Live. Bal obfitował w szalone tańce, liczne konkursy, śpiewy i objadanie się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Radośni, szczęśliwi bawiliśmy się z naszymi rodzicami i rodzeństwem.


Zapraszamy do galerii



„Jaki dzisiaj dzień wesoły-najprawdziwsze święto!

Widzę Babcię tak szczęśliwą-pięknie uśmiechniętą.
Dziadek taki elegancki, pięknie ogolony.
To dla Babci –mojej Babci, czyli jego żony.”
22 stycznia 2014r. grupa VI gościła w swojej sali szanowne Babcie i drogich Dziadków. Przedstawiliśmy dla Nich program artystyczny „ Dla Babci i Dziadka”; były w nim wiersze, piosenki, koncert życzeń, skecze, tańce, a przede wszystkim wiele dobrych życzeń. Wręczyliśmy upominki i zaprosiliśmy kochanych Gości na poczęstunek, który przygotowały nasze mamy. To było wzruszające spotkanie.

Zapraszamy do galerii



Aniołki dla WOŚP 2014r.


Siedmioro dzieci z grupy VI wzięło udział w konkursie organizowanym przy współudziale     MGOK w Muszynie pt. „Aniołek dla WOŚP”. Hubert Jędrzejek zdobył I miejsce, Natalia Polańska – II miejsce, Jakub Ruchała – III miejsce; były dwa wyróżnienia dla Angeliki Skwarczowskiej i Huberta Hojniaka; nagrody za udział w konkursie otrzymały: Natalia Skwarczowska i Wiktoria Szost. Przekazaliśmy też na aukcję aniołki z naszego świątecznego kiermaszu.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii 2

Jasełka w szkole z okazji Święta Szkoły


W piątek 24 stycznia 2014 r. dzieci z grupy IV „Słoneczka” z wychowawczynią Barbarą Kapłon wybrały się z jasełkami do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich z okazji obchodzonego tam Święta Szkoły. Nasze jasełka na wesoło wielokrotnie rozśmieszały uczniów klas I-III, którym życzyliśmy przy tej okazji, żeby Boża Dziecina każdego dnia na nowo rodziła się nie tylko w stajence Betlejemskiej, ale także w ich sercach. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Zapraszamy do galerii


Praca z tablicą multimedialną



Od kilku dni nasze przedszkole wzbogaciło się o projektor wraz z tablica multimedialną. W sprzęt wyposażona jest sala czterolatków na pierwszym piętrze jednak mogą z niego korzystać wszystkie grupy przedszkolne. Pracę i zabawę na nowym sprzęcie zaczęły już czterolatki. Poszło im świetnie; najpierw wycierały zdrapywankę aby odkryć że na zajęciach w tym tygodniu będziemy rozmawiać o wszystkich babciach i dziadkach. Później była już swobodna twórczość plastyczna dzieci.

Zapraszamy do galerii



Aniołki na WOŚP



Tradycyjnie nasze przedszkole wsparło akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na licytację aniołki z masy solnej.

Zapraszamy do galerii




Bal w grupie 5,6-latków



20 stycznia 2014 roku  odbył się bal karnawałowy w grupie 5, 6-latków. Dzieci zaprezentowały stroje karnawałowe i wybrały w konkursie najciekawsze ich zdaniem przebranie. W trakcie zabawy zostały zorganizowane różne konkursy i poczęstunek. Największą atrakcją cieszyło się  malowanie twarzy w różne wzory i postacie bajek.

Zapraszamy do galerii


Bal w grupie IV i V


28 stycznia w przedszkolu zrobiło się gwarno, kolorowo i bardzo wesoło, ponieważ grupa IV i V w karnawałowym nastroju bawiła się na balu. O świetną oprawę muzyczną zadbał kolejny raz pan M. Zieliński – serdecznie dziękujemy. Wspólne taneczne harce uzupełniały ciekawe konkursy, największą popularnością cieszył się „Taniec baloników na chuście animacyjnej”. Dziękujemy również rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Zapraszamy do galerii



Bal u czterolatków


28 stycznia 2014 r. w grupie czterolatków odbył się bal karnawałowy. Imprezę uświetnił p. Rafał Gościński – DJ, który rozbawił całą grupę. W repertuarze były piosenki i zabawy dla dzieci. Okazało się jednak że najlepiej bawimy się przy muzyce dyskotekowej.
„Będzie, będzie zabawa…”
No i była zabawa na 102!


Zapraszamy do galerii


Bal u trzylatków

27.01.2014 odbyła się w grupie trzylatków zabawa karnawałowa pełna zabaw, konkursów i tańców.

Zapraszamy do galerii


Dzień Babci i Dziadka u czterolatków


„Czy wy wiecie moi mili czy nie wiecie, ile  babć i dziadków jest na całym świecie”
20 stycznia w grupie czterolatków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały jasełka; niejednej babci i niejednemu dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
Kochane Babcie i Dziadkowie żyjcie nam 100 lat.
Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy dla niezawodnych mam.

Zapraszamy do galerii



Kółko plastyczne

Prezentacja pracy dzieci z kółka plastycznego w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

Zapraszamy do galerii



Góra Grosza 2013/2014 – wyniki

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom którzy darem serca wspomogli akcję Góra Grosza. Poniżej przestawiamy wyniki tegorocznej akcji:

NASZE PRZEDSZKOLE ZEBRAŁO 523,19 zł (16,925 monet)o łącznej wadze 35,900kg!!!

1. Czterolatki – wychowawca – Barbara Wąchała – 183,52zł (5036 monet)
2. Sześciolatki – wychowawca – Wioletta Polańska – 110,55zł (2355 monet)
3. Sześciolatki – wychowawca – Dorota Gancarz – 83,05zł (4961 monet)
4. Trzylatki – wychowawca – Magdalena Januszewska–65,18zł (1273 monet)
5. Pięciolatki – wychowawca – Barbara Kapłon – 47,13zł (1540 monet)
6. Sześciolatki – wychowawca – Katarzyna Tischner – 33,76zł (1760 monet)

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!



Konkurs wiedzy o wodzie

W dniu 14 stycznia 2014 roku na zakończenie projektu Kropli Beskidu „Woda to nasz najcenniejszy skarb” odbył się przedszkolny grupowy konkurs wiedzy o wodzie. W konkursie rywalizowały ze sobą cztery grupy pięcio- i sześciolatków z naszego przedszkola. Dzieci wykazały się nie tylko dużą wiedzą na temat wody, ale także umiejętnością składania puzzli przedstawiających jakąś postać wody. Piły wodę mineralną – która grupa szybciej. Bawiąc się w hydraulików budowały „rurociągi” w ściśle określonym kształcie. Rozwiązywały kalambury. Przeprowadzając doświadczenie „Co pływa, co tonie?” sprawdzały poprawność wykonanego wcześniej ćwiczenia polegającego na pogrupowaniu do osobnych szarf przedmiotów, które toną i tych które pływają w wodzie. Wszystkie grupy deklamowały też wiersze i śpiewały piosenki związane tematycznie z wodą. Najwięcej emocji przyniosła konkurencja budowania rurociągów.
  
Zapraszamy do galerii



Jasełka w grupie sześciolatków

„Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi…”

Jasełkowe spotkanie w grupie sześciolatków dostarczyło wielu wrażeń, wprowadziło nas
w bożonarodzeniowy nastrój oraz pozwoliło zatrzymać się na chwilę refleksji w biegu świątecznych przygotowań. Stało się również okazją do integracji i kultywowania tradycji poprzez wspólne wykonanie łańcuchów choinkowych oraz ozdobienie nimi drzewka.


Zapraszamy do galerii



„Dziś do Betlejem trzeba nocą iść…”

20 grudnia 2013r. odbyło się w grupie VI spotkanie świąteczno-wigilijne. Dzieci przedstawiły swoim rodzicom i zaproszonym gościom program świąteczny. Rodzice śpiewali kolędy. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, który odczytała Siostra Antonia, a Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia; dzieliliśmy się opłatkiem i częstowaliśmy się tradycyjnym wigilijnym barszczem i ciastami przygotowanymi przez naszych rodziców. A potem były mini warsztaty plastyczne, na których wspólnie z rodzicami robiliśmy witrażowe bombki.
W radosnej, miłej atmosferze rozstaliśmy się na czas świąteczno - noworoczny.


Zapraszamy do galerii


Jasełka dla Rodziców grupa IV Słoneczka



We środę 18 grudnia 2013 roku grupa IV Słoneczka z wychowawcami (Barbarą Kapłon i Albinem Śliwińskim) zaprosiła na jasełka Rodziców. Wszyscy dobrze się bawili, oglądając swoje pociechy, a na twarzach malowała się i radość i wzruszenie. Podczas tego spotkania pan Albin Śliwiński zaprezentował też tańce dzieci z kółka muzyczno – tanecznego, które prowadzi w naszym przedszkolu.


Zapraszamy do galerii



„…Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Dnia 17.12.2012, wszystkie grupy  przedszkolne zgromadziły się w sali na Uroczystej Wigilii przedszkolnej. Wzorem lat ubiegłych, odwiedzili nas burmistrz MiGU Muszyna, p. Jan Golba, dyrekcja Zespołu Szkolno – przedszkolnego w Muszynie, p.dyrektor Ośrodka Zdrowia w Muszynie oraz przedstawiciele rady rodziców. Pierwszym punktem spotkania był występ kółka muzyczno-tanecznego pod opieką p. Albina Śliwińskiego. Kolejnym etapem naszych uroczystości były Jasełka przedstawione przez grupę pięciolatków pod opieką p. Barbary Kapłon i p. Albina Śliwińskiego. Następnie po wzajemnym złożeniu sobie życzeń i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, wszyscy rozpoczęliśmy wieczerze. Były tradycyjne potrawy o i oczywiście kompot z suszu…a na koniec wspólne kolędowanie.

Było miło, ciepło, a przede wszystkim baaaardzo świątecznie.
Wszystkim życzymy spokojnych, ciepłych i rodzinnych Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny.

Zapraszamy do galerii



„Przybieżeli do  Betlejem pasterze…"



Dnia 20 XII 2013 ROKU grupa 5,6 -latków uczestniczyła  w spotkaniu kolędowym  w POW w Muszynie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, złożyły życzenia świąteczne, wręczyły upominki wykonane własnoręcznie.
Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz upominkami.

Zapraszamy do galerii



Jasełka w grupie 4-latków



16 grudnia w grupie 4latków odbyło się spotkanie Jasełkowe na które zaproszeni byli rodzice. Występ dostarczył wszystkim wielu wzruszeń.
Zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu Łask od Dzieciątka Jezus w nowy roku 2014 życzy grupa czterolatków z wychowawcami.


Zapraszamy do galerii



Występ kółka muzyczno – tanecznego

Po kilku miesiącach wytężonej pracy wreszcie mogliśmy zaprezentować przygotowany  przez nas  program taneczny.  Występ który miał miejsce podczas Wigilii Przedszkolnej składał się z trzech części:
1.Taniec z chustami do muzyki Antonio Vivaldiego (Concerto No. 4 in F Minor, Op. 8, No. 4 - L'inverno- I. Allegro non molto).
2.Pastorałka zespołu Arka Noego – Świeć Gwiazdeczko
3.„Taniec Śnieżynek” do utworu (Cat Stevens - Morning Has Broken)
Przybyli goście (Pan burmistrz, dyrekcja Ośrodka Zdrowia, Dyrekcja ZSP w Muszynie i wszystkie dzieci przedszkolne) gorąco nas dopingowali. Wierzymy że efekty naszej pracy podobały się wszystkim oglądającym.

Zapraszamy do galerii



„Bajka o rybaku i złotej rybce”


„Za górami, za lasami, za rzek siedmiu szarą wstęgą,
Mieszkał stary rybak z żoną, która była straszną jędzą.”

13 grudnia 2013 r. rodzice dzieci z grup IV i V wystawili dla dzieci przedszkolnych „Bajkę o rybaku i złotej rybce”. Wspaniały występ dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń – zarówno rodzicom, którzy szybko pozbyli się towarzyszącej im na początku tremy, jak i zaskoczonym dzieciakom, widzącym rodziców po raz pierwszy w takich rolach. Dzieci nagrodziły aktorów za odwagę oraz trud włożony w przygotowanie przedstawienia - owacjami na stojąco!

Zapraszamy do galerii



„Jak  co roku o tej porze, Święta do nas się zbliżają, więc dzieciaki z grupy VI Kiermasz dla Was otwierają”





Od 10 grudnia w „zerówce” przy szkole można oglądać i nabywać ciekawe, barwne ozdoby świąteczne. Czas trwania kiermaszu - do wyczerpania asortymentu. Serdecznie zapraszamy.


Zapraszamy do galerii



Polsko-słowackie warsztaty plastyczne „Stroik Bożonarodzeniowy”

10.12.2013r. w ramach współpracy ze słowackim przedszkolem w Lipanach obyły się w grupie VI warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej. Wzięło w nich udział 6 dzieci ze Słowacji i 7 z Polski. Po polsku i słowacku wyjaśniliśmy sobie znaczenie Świąt Bożego Narodzenia, Wigilii oraz tradycji z nimi związanych. W małych zespołach wykonaliśmy 4 stroiki z gałązek jedliny, z bańkami ze styropianu, świecami, ozdobami wykonanymi z drucików kreatywnych, z kokardami, a każde dziecko zrobiło aniołki z drewnianych spinaczy na choinkę. Były zimowo-świąteczne zabawy, piosenki i oczywiście wspólny poczęstunek. Od dzieci i nauczycieli z przedszkola w Lipanach otrzymaliśmy życzenia świąteczne i noworoczne. To było miłe doświadczenie.

Zapraszamy do galerii



Św. Mikołaj ciężko pracuje, piękne prezenty wszystkim szykuje….”


6.12. 2013r. odwiedził grupę VI św. Mikołaj w towarzystwie 10 aniołów. Jak się okazało aniołami były Panie siatkarki z drużyny Cukier Polski Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna. Swoją osobą zaszczycił nas także Pan dyrektor Andrzej Gancarz oraz zaprzyjaźniony z grupą VI nauczyciel informatyki Pan Adam Bartusiak. Goście obejrzeli i wysłuchali przedstawienie pt. „Problem aniołków i pomoc św. Mikołaja”. Zostaliśmy obdarowani prezentami od Mikołaja i siatkarek. Na pożegnanie anielskie siatkarki otrzymały od nas choinkę z bańkami, a św. Mikołaj dostał bańkę na pamiątkę spotkania z „zerówką”, z zaproszeniem, by przybył do nas w przyszłym roku. Dziękujemy!!!

Zapraszamy do galerii


Bal na Królewskim dworze




28 listopada grupa IV i V brały udział w zabawie andrzejkowej, która w tym roku odbyła się pod hasłem "Bal na dworze królewskim". Wszyscy  świetnie się bawiliśmy a zabawę jak co roku prowadził pan Maciek, któremu serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii


„Woda to nasz najcenniejszy skarb” - inscenizacja



W ramach projektu Kropla Beskidu „Woda to nasz najcenniejszy skarb”, grupa 5, 6-latków (pod kierunkiem nauczycieli: pani Agaty Nosal i Katarzyny Tischner) przedstawiła inscenizację związaną z zastosowaniem wody w życiu codziennym. Dzieci ubrane w niebieskie stroje zaprezentowały wiersze i piosenki.

Zapraszamy do galerii


Spacer do pijalni "Milusia"




W ramach projektu "Woda to nasz największy skarb" grupa III pięcio- i sześciolatków zwiedzała pijalnię wody mineralnej Milusia.

Zapraszamy do galerii



Oglądanie bajek w ramach projektu Woda





W ramach prowadzonego w naszym przedszkolu projektu "Woda to nasz największy skarb" grupy pięcio- i sześciolatków oglądały bajki z serii: 'Historia kropli wody', m. in.:
1.    Narodziny kropelki.
2.    Kropelka budowniczym.
3.    Bar leczniczych wód.
4.    Tam, gdzie płyną rzeki.
5.    Zamek z chmur.
6.    Czysta woda
Podczas oglądania tych bajek dzieci utrwalały zdobyte na zajęciach informacje o wodzie.

Zapraszamy do galerii



Nagrody w konkursie plastycznym "Woda to nasz największy skarb"


W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany w ramach projektu  "Woda to nasz największy skarb". Jury, w którym zasiadały panie: Magdalena Januszewska  oraz Barbara Wąchała przyznało po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Nagrodami (oprócz dyplomów) były wspaniałe książki. Dodatkowo wyróżniono 10 prac - a dzieci, które te wyróżnienia zdobyły otrzymały w nagrodę puzzle i dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali jako nagrody pocieszenia piękne malowanki i oczywiście dyplomy. Nagrody ufundowane zostały przez Fundusz Kropli Beskidu, a wręczyła je pani Dyrektor Janina Dziedzina. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU:
I MIEJSCE:
1. POPEK GABRIELA
2. NATALIA ZIELIŃSKA
II. MIEJSCE:
1. WIKTORIA HAMERNIK
2. PIOTR DŁUGOSZ
III. MIEJSCE:
1. KATARZYNA LEWICKA
2. MAJA KEKLAK
WYRÓŻNIENIA:
1. DANIEL BARNOWSKI
2. PIOTR BRZĘK
3. EMILIA DOMINIK
4. NATANIEL JELEŃSKI
5. NIKOLA JURCZAKIEWICZ
6. MILENA KOZA
7. NATALIA POLAŃSKA
8. ANGELIKA SKWARCZOWSKA
9. AMELIA ŚLIWIŃSKA
10. OSKAR WAŁĘSA
POZOSTAŁE OSOBY, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE:
ZUZANNA CISEK, EWELINA GARDOŃ, EMILIA GUZIK, OLIWIA HAMERNIK, HUBERT HOJNIAK, ANNA KMIETOWICZ, JULIA KRÓL, KRZYSZTOF KRZAK, OLA MAJKA, KAJA MIKOŁAJCZYK, KATARZYNA MIKOŁAJCZYK, NATALIA MIKUSZ, JULIA MUSIAŁ, WOJCIECH PRZECISZOWSKI, MILENA SKROBACKA, JAKUB SZAFRANIEC, NICOLA TEREBA.


Zapraszamy do galerii



Zajęcia o wodzie



W ramach prowadzonych w naszym przedszkolu zajęć z projektu "Woda to nasz największy skarb" grupa IV pięciolatków poznawała stany skupienia wody, dowiedziała się jak woda krąży w przyrodzie, rysowała też historię kropli wody.

Zapraszamy do galerii


Oczyszczanie wody





Dzięki filtrom zakupionym w ramach projektu "Woda..." grupy 5- i 6- latków przeprowadzały doświadczenia oczyszczania wody.

Zapraszamy do galerii



Projekt - "Woda to nasz najcenniejszy skarb"

W bieżącym roku szkolnym cztery grupy 5 i 6- latków z naszego przedszkola biorą udział w projekcie pt. „Woda to nasz najcenniejszy skarb”, sponsorowanym przez fundusz Kropla Beskidu. Celem projektu jest uświadomienie naszym dzieciom, że woda jest warunkiem życia na Ziemi i odgrywa bardzo ważną rolę w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Zadaniem projektu jest również uświadomienie dzieciom znaczenia wody w diecie człowieka oraz konieczności oszczędzania wody.
W ramach realizacji projektu dzieci:
1. Słuchają wierszy, opowiadań o wodzie.
2. Śpiewają piosenki o wodzie.
3. Wykonują prace plastyczne związane tematycznie z wodą.
4. Spacerują w pobliżu zbiorników wodnych, wymieniają spostrzeżenia na temat wody.
5. Biorą udział w wycieczce do Rozlewni Wody „Kropla Beskidu”.
6. Biorą udział w wycieczce do Pijalni Antoni i Milusia – zajęcia badawcze z wodą.
7. Biorą udział w wycieczce do ogrodów sensorycznych – poznają wodę różnymi zmysłami (wzrokiem, słuchem, dotykiem, zapachem, smakiem). Oglądają też rośliny, które tak jak człowiek bez wody nie mogą się obyć.  
8. Oglądają filmy edukacyjne związane tematycznie z wodą.
9. Przeprowadzają proste doświadczenia filtracji wody – wyciągają wnioski.
10. Biorą udział w spotkaniu z dietetykiem – dowiadują się o ważnej roli wody w diecie człowieka.
11. Biorą udział w spotkaniu z wędkarzem.
12. Piją wodę mineralną – zakupioną ze środków  otrzymanych z funduszu Kropla Beskidu.
13. Biorą udział w zajęciach przedszkolnych – zabawy badawcze z wodą.
14. Biorą udział w konkursie plastycznym „Malowane deszczem – jesienny pejzaż”.
15. Biorą udział w konkursie wiedzy o wodzie.



Zakładamy akwarium




„Woda to nasz najcenniejszy skarb”, głównie dlatego, iż warunkuje życie na naszej planecie. Jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania w każdej sferze życia, zarówno zwierząt, jak i ludzi. Stanowi składową wszystkich organizmów żywych. Dla niektórych jest nawet domem. W ramach projektu zakładaliśmy mini akwarium dla naszej rybki – welonki, którą się opiekujemy
w przedszkolu. Codziennie ją obserwujemy, dbamy o nią. Największym przywilejem dla grzecznych dzieci jest karmienie rybki. Dlatego staramy się pracować nad swoim zachowaniem.
 
Zapraszamy do galerii



Spotkanie z muzyką – Akordeon



„Spotkanie z muzyką” to cykl zajęć muzycznych, których celem przewodnim jest zapoznanie się z różnorodnymi instrumentami. Po wiolonczeli, tym razem naszym bohaterem był akordeon. Dzieci zgadywały tytuły znanych utworów a także „zamieniały się” w wielki, dziecięcy pociąg. Przed nami jeszcze wiele muzycznych spotkań. Bardzo się z tego faktu cieszymy,

Zapraszamy do galerii


Muzyczne spotkanie z akordeonem – grupa VI na koncercie w szkole.



29.11. odbyło się drugie cykliczne spotkanie z muzyką. Tym razem gościliśmy muzyka z akordeonem. To trudny i bardzo ciekawy instrument. Przemierzyliśmy kawałek świata dzięki utworom granym przez akordeonistę. Byliśmy w Wiedniu, Paryżu, a nawet w Ameryce Południowej, by wrócić do Polski. A potem była filmowa zagadka muzyczna, którą rozwiązaliśmy bezbłędnie.

Zapraszamy do galerii



Pasowanie na przedszkolaka




Dnia 26.11.2013 odbyło się w grupie trzylatków uroczyste pasowanie na przedszkolaka z udziałem P. dyrektor i rodziców. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny i zostały oficjalnie przyjęte w poczet przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii


Święto pluszowego misia





Dnia 25.11.2013 trzylatki obchodzi po raz pierwszy „Święto pluszowego misia”. Odbyły się tańce i zabawy z ulubionymi pluszakami. Dzieci również wykonały pracę plastyczną pt.: Mój ulubiony miś”.

Zapraszamy do galerii



Andrzejki 5,6-latków



Kiedy wieczór andrzejkowy
Rzuci na nas swoje czary
Wróżbie wierzyć jest gotowy
Każdy nawet niedowiarek.

Tego dnia grupa 5, 6-latków powróżyła sobie stopionym woskiem i bawiła się na wyśmienitej zabawie andrzejkowej. Dzieci zapoznały się również z tradycją wróżenia sobie chłopców w noc św. Katarzyny i dziewcząt w noc św. Andrzeja.


Zapraszamy do galerii


Andrzejki w grupie trzylatków




Dnia 18.11.2013 w grupie trzylatków odbyła się zabawa andrzejkowa z wróżbami i konkursami. Dzieci poznały niektóre tradycje andrzejkowe i świetnie bawiły się przy muzyce. Pierwsza zabawa andrzejkowa na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii


Andrzejki w grupie czterolatków



Był to niezwykły dzień, pełen magii i czarów. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice przyszłości. Dzięki naszym niezawodnym rodzicom, oprócz zabawy były łakocie i super muzyka. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii



Andrzejki w grupie VI


Niestety nie jak każe obyczaj -30.11. - ale wcześniej 27.11. poznawaliśmy tradycje związane ze świętem św. Andrzeja. Dzień wróżb i zabaw spędziliśmy na poznawaniu swojej przyszłości, marzeń, cech charakteru, mocnych swoich stron , a także słabości, laliśmy wosk przez klucz, by wieczorem w domu odczytywać kształty wosku na ścianie.  Bawiliśmy się w tańcu i częstowaliśmy się słodkościami od rodziców i dziadków naszej koleżanki Emilki Guzik. Dziękujemy serdecznie.

Zapraszamy do galerii


„Tańczyć każdy może………”


26.11.2013r. grupa VI została zaproszona przez Mamę Emilki Guzik (nauczyciela wychowania fizycznego) na pokaz tańca nowoczesnego. W świetlicy szkolnej zgromadziła się liczna publiczność szkolna i my „zerówkowicze”. Młodzieżowo- dziecięca grupa taneczna „Butterfly  Crow” zaprezentowała układy taneczne breakdance, które mogliśmy przećwiczyć wraz  z tancerzami. To bardzo energetyczne spotkanie z tańcem zachęciło nas do treningów.

Pokaz tańca nowoczesnego zespołu Butterfly Crew - foto



Czytelnicze spotkania w grupie VI – wizyta Pana Burmistrza MiGU w Muszynie dr Jana Golby. [20.11.2013r.]


W odpowiedzi na zaproszenie 5- i 6-latków – Pan Burmistrz odwiedził „zarówkę” i przeczytał opowiadanie  pt. „Kłopoty Burka z podwórka”. Potem była rozmowa o konieczności dbania o zwierzęta domowe i opiekowania się zwierzętami podczas zimy. Nie zabrakło przedszkolnych zabaw muzyczno-ruchowych,  piosenek, poczęstunku i upominków. Takie  spotkania  z Panem Burmistrzem odbywać się będą w każdej porze roku (jesień mamy już za sobą). Czekamy na spotkanie zimowe.

Zapraszamy do galerii



Spotkanie z dietetykiem


W dniu 14.11.2013 grupy 5- i 6-latków spotkały się z p. Joanną Sową - nauczycielem przedmiotów zawodowych w Technikum Żywienia i  Usług Gastronomicznych w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie oraz dwiema uczennicami tejże szkoły. Tematem spotkania było "Znaczenie wody w diecie człowieka". W trakcie spotkania dzieci poznały m. in. piramidę żywnościową, biegle rozwiązywały też zagadki zw. ze zdrowym odżywianiem się. Pani Joasi i dziewczętom serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane wiadomości.

Zapraszamy do galerii


„Jak nauczyć się pracować, by zostać burmistrzem?”

Do niecodziennej wizyty doszło 12.11.2013r. Grupa VI wraz z wychowawczynią i kilkoma mamami udała się do UM i GU w Muszynie na spotkanie z Panem Burmistrzem. Zostaliśmy przyjęci we wspaniałej sali, gdzie zasiedliśmy przy ogromnym stole. Z Panem Burmistrzem – dr Janem Golbą – przeprowadziliśmy wywiad, z którego dowiedzieliśmy się bardzo dużo o pracy Pana Burmistrza, o jego osobie, zainteresowaniach, pasjach. Przedstawiliśmy krótki program artystyczny, a potem Gospodarz spotkania poczęstował nas słodyczami i zaprosił do zwiedzania Urzędu. Byliśmy w gabinecie Pana Burmistrza i w prawie wszystkich biurach, gdzie pracuje dużo osób. Takie spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Pan Burmistrz odwiedzi nas niebawem i będzie czytał opowieści. Dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy do galerii



Spacer nad Szczawniczkiem


29.10.2013 spacerowaliśmy nad brzegiem kolejnej rzeki, przepływającej przez Muszynę, nad „Szczawniczkiem”. Latem jest to popularne kąpielisko. Teraz nie mogliśmy, ze względu na pogodę korzystać z takich jej walorów. Jednak mieliśmy okazję do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, karmiliśmy kaczki. Bawiliśmy się na pobliskim placu zabaw. Korzystaliśmy także z uroków odnowionego parku rekreacyjnego w pobliżu rzeki, ćwiczyliśmy z użyciem odpowiednich przyrządów. Bawiliśmy się świetnie, gasząc pragnienie zdrową wodą mineralna.

Zapraszamy do galerii


Spacer nad Muszynką





12.11.2013 wybraliśmy się, realizując kolejne zadanie w ramach projektu „Woda to nasz najcenniejszy skarb”, na spacer w pobliżu rzeki „Muszynka”. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze nad jej brzegiem, poznając uroki fauny i flory. Zauważyliśmy, iż ujście rzeki Muszynka, która jest dopływem Popradu układa się w kształt litery „T”. Pełni nowych wrażeń, wesoło, mimo jesiennego chłodu na dworze, wróciliśmy do przedszkola.

Zapraszamy do galerii



Czytelnicze spotkania z siatkarkami

Jak co roku w grupie VI odbywają się cykliczne spotkania czytelnicze z siatkarkami muszyńskiej drużyny (Polski Cukier Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna). W kolejne dwa dni – 06.11. i 07.11.- odwiedziły nas Panie : Aleksandra Jagieło, Agnieszka Rabka (była zawodniczka drużyny) oraz Paulina Maj. W pierwszym dniu słuchaliśmy opowiadania „Jedna srebrna kropla”, które w rozmowie analizowaliśmy pod kątem zmieniających się postaci wody. W drugim dniu słuchaliśmy „Legendy o smoku wawelskim” jako jednej z opowieści związanych z naszymi symbolami, charakteryzującymi polskie miasta (w tym wypadku Kraków). Oprócz czytania książek były wspólne zabawy i inne zajęcia. Następne spotkanie z całą drużyną odbędzie się 06.12. (w dniu św. Mikołaja).

Zapraszamy do galerii



„Jestem bezpieczny- umiem pomagać” Cd.


30 października grupa VI była organizatorem i gospodarzem spotkania z policjantem. Zaprosiliśmy na to spotkanie dwie klasy I. Pan Policjant omówił wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, uczulił nas na zachowanie ostrożności w kontaktowaniu się z osobami obcymi. Wyjaśnił, kiedy i w jaki sposób należy powiadamiać służby porządkowe i ratownicze. Zaprezentował atrybuty policyjne oraz pozwolił na wejście do radiowozu. Dziękujemy za wizytę.

Zapraszamy do galerii


Cuda architektury – EGIPT i jego zabytki

28.10.2013r. zagościła w grupie VI Pani prof. Elżbieta Kosiba - nauczycielka LO i Gimnazjum. Nam przedstawiła się jako podróżnik po wielu krajach świata. Dzięki  wspaniałym fotografiom i barwnej opowieści przenieśliśmy się do Egiptu. Wędrowaliśmy po pustyni z karawaną, byliśmy w oazie, płynęliśmy Nilem. Zwiedziliśmy piramidy, świątynie, wielkie niezwykłe budowle. Wiemy kto to jest faraon  i jak wyglądały grobowce faraonów; widzieliśmy też mumię. Pani Podróżnik sprawdzała naszą pamięć i wiadomości – niektórzy z nas dostali nagrody, a całej grupie na pamiątkę wręczony został prawdziwy papirus z rysunkami malowanymi przez starożytnych Egipcjan. Następne spotkanie  w kwietniu – wtedy poznamy wieczne miasto Rzym oraz Asyż.


Zapraszamy do galerii



SPOTKANIE MUZYCZNE Z WIOLONCZELĄ



25.10.2013r. w sali gimnastycznej w szkole podstawowej obyło się pierwsze z kilkuczęściowego cyklu, spotkanie muzyczne. Grupa VI wraz z uczniami z klas I-IV wzięła udział w lekcji muzyki z udziałem artystki grającej na wiolonczeli. Słuchaliśmy muzyki granej na tym instrumencie i dowiedzieliśmy wielu ciekawych rzeczy o budowie wiolonczeli, sposobach grania na niej. Następne spotkanie będzie z akordeonem.


Zapraszamy do galerii


„Na straganie w dzień targowy…….”


Grupa VI lubi zajęcia w terenie. Kiedy trzeba było zrobić owocowo-warzywne zakupy, poszliśmy do Rynku na stragan. Tam pod okiem właścicielki sklepu - Pani Małgosi Wilczyńskiej uczyliśmy się obsługiwania klientów oraz  kupowania właściwych produktów. To były udane zajęcia. Wzbogaciliśmy nasz kącik przyrody, a potem były smakowe zagadki -  mając zasłonięte oczy   zjadaliśmy  owoce i warzywa i wymienialiśmy ich nazwy. Było ciekawie i smacznie.

Zapraszamy do galerii


18.10.2013r.- Uroczystość ślubowania klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
 


Grupa VI wraz z Wychowawczynią otrzymała zaproszenie na ślubowanie klas pierwszych. Byliśmy obecni na tej pięknej i ważnej  uroczystości. Obejrzeliśmy ciekawy program artystyczny w wykonaniu naszych starszych kolegów i koleżanek. Ze swojej strony dla nich zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy oraz wręczyliśmy upominki. Życzymy Wszystkim Pierwszakom i ich Wychowawczyniom samych sukcesów i radości.


Dzień Nauczyciela



W dniu 15 października 2013 roku odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Grupy: IV i V zaprosiły na nią Dyrekcję, Nauczycieli oraz wszystkich Pracowników Przedszkola.  Dzieci swoim programem artystycznym oraz  drobnymi upominkami wyraziły wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty za trud wychowania. 


Zapraszamy do galerii




W Parku Linowym na Zapopradziu




2 października 2013 r. dzięki uprzejmości p. E. Legutko  grupa IV „Słoneczka” bawiła się w Parku Linowym na Zapopradziu. Zabawa była wspaniała, co widać na twarzach dzieci. Wszyscy wykazali się wielkim sprytem i ogromną zręcznością. Pracownikom Parku dziękujemy za miłe przyjęcie.



Zapraszamy do galerii



Wycieczka grupy IV i V do ogrodów sensorycznych




Kolejną wycieczkę w ramach projektu „Woda to nasz najcenniejszy skarb” odbyliśmy w dniu 9 września 2013 r. do ogrodów sensorycznych. Tu poznawaliśmy wodę różnymi zmysłami (wzrokiem, słuchem, dotykiem, zapachem, smakiem). Oglądaliśmy też rośliny, które tak jak człowiek bez wody nie mogą się obyć.  


Zapraszamy do galerii



Wycieczka grupy IV i V do Pijalni „Antoni”



Naszą przygodę z wodą, poznawaniem jej właściwości oraz roli w przyrodzie i życiu człowieka rozpoczęliśmy 5 września od wizyty w Pijalni Wody mineralnej „Antoni” na „Zapopradziu”. Uświadomiliśmy sobie ogromne znaczenie wody dla życia na naszej planecie. Dowiedzieliśmy się jakim wielkim skarbem ona jest. Zwłaszcza, gdy posiada właściwości lecznicze, tak jak bogate złoża wód mineralnych w naszej najbliższej okolicy.

Zapraszamy do galerii



XVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny

Już po raz czwarty grupa VI wzięła udział w imprezie biegowej dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w mieście i gminie Muszyna. W tym roku XVIII Bieg Uliczny odbywał się na Zapopradziu. Otwarcia imprezy dokonał Pan Burmistrz Jan Golba, a wszystkich powitał i zachęcił do rywalizacji Pan Dyrektor ZSP w Muszynie Andrzej Gancarz. Rywalizowaliśmy wraz z rówieśnikami z grupy IV i V, z Andrzejówki i Milika. „Wybiegaliśmy” I (Olek Hojniak), III (Hubert Jędrzejek), IV (Wiktor Włodek)  i V (Angelika Skwarczowska)   miejsce (puchar, medale, dyplomy     i nagrody). II miejsce zajęła koleżanka z grupy 6-latków: Natalia Zielińska. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach sportowych i odnosimy w nich sukcesy. Dziękujemy Pani Dorocie Sopacie za zaproszenie na zawody biegowe.

Zapraszamy do galerii



„WODA TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB”- projekt edukacyjny.
Przedszkolna wycieczka do Rozlewni Wody Mineralnej w Tyliczu.


W dniu 1 października 2013r. cztery grupy przedszkolne: pięcio- i szesciolatków udały się autokarem do Tylicza, by zwiedzać rozlewnię wody mineralnej. Byliśmy zachwyceni tym miejscem i tym , co tam zobaczyliśmy. Wiemy, że produkcja wody mineralnej wymaga specjalnego sprzętu i zachowania dokładności, precyzji i czystości. Byliśmy specjalnie ubrani, kiedy wchodziliśmy na linię produkcyjną. Oprowadzali nas po rozlewni pracownicy zakładu. Obejrzeliśmy też film o tym, jak wygląda produkcja wody mineralnej. To było bardzo ciekawe doświadczenie.


Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii 2



11.10.2013 Warsztaty plastyczne



W piątek 11 października w grupie 4-latków odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami pod hasłem: „Co nam jesień w koszu niesie?”. Podczas spotkania powstało mnóstwo ciekawych prac, pojawiły się różne zwierzątka oraz kasztanowe ludki a także korale z jarzębiny…wszystko, co podpowiada wyobraźnia.
Jak wszyscy wiemy jesień to piękna, kolorowa pora roku a dary pani jesieni stanowią skarbnicę pomysłów.


Zapraszamy do galerii



8.10.2013 Spotkanie z leśnikiem

Dnia 8.10.2013r. odwiedził nas pracownik Nadleśnictwa Piwniczna, który poprowadził zajęcia którego tematem było „Znaczenie wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin”. Celem naszego spotkania byłom.in.:
- pogłębianie świadomości wielkiego znaczenia wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin
- Kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.
- Zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy
- Pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.
- Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.


 Zapraszamy do galerii



Teatrzyk „Strażak Maciuś”



Dnia 7.10.2013r. przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt.: „Strażak Maciuś”. Spektakl opowiadał historię chłopca którego marzenie jest bardzo bliskie marzeniom wielu przedszkolaków. Maciuś bardzo chciał zostać strażakiem ale nie wiedział jak to zrobić. Perypetie naszego bohatera bardzo spodobały się publiczności czego wyrazem były gorące brawa.

Zapraszamy do galerii


Projekt edukacyjny „Jestem bezpieczny – umiem pomagać” realizowany w grupie VI

W ramach realizacji w/w projektu edukacyjnego w dniu 27 września grupa VI spotkała się z ratownikami GOPR-u z Krynicy. Panowie Marek i Mateusz Wiater (tata i syn) opowiedzieli o swojej pracy i zaprezentowali nam sprzęt ratowniczy konieczny do niesienia pomocy poszkodowanym w górach. Młodszy z ratowników zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się również, jakie są zasady bezpiecznej turystyki górskiej oraz uprawiania sportów zimowych. Wszystkie dzieci jeżdżące na nartach muszą obowiązkowo mieć kask na głowie. Na zakończenie spotkania mogliśmy wejść do samochodu transportowego GOPR. Dziękujemy Mamom: Szymona Sało i Olka Hojniaka za zorganizowanie tego spotkania. A Panom ratownikom wielkie podziękowania za ciekawe zajęcia. Tel. GOPR w Krynicy: 601100300.

Zapraszamy do galerii


Próbna ewakuacja przedszkola



W dniu 27,09,2013 r. w Przedszkolu w Muszynie odbyła się próbna ewakuacja którą nadzorowali strażacy z O.S.P w Muszynie. Ćwiczenia uatrakcyjnił pokaz  samochodu strażackiego oraz sprzętu,  dzięki  któremu strażacy udzielają pomocy i ratują ludzkie życie.


Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii2



PODSUMOWANIE PROJEKTU SAD


W ramach realizacji metody badawczej „Zakładamy sad” dzieci 5-6 letnie uczestniczyły w przedszkolu i w terenie w różnych formach działalności. Każda grupa opracowała  swój własny harmonogram działań, który był realizowany  w poszczególnych miesiącach. Zrealizowaliśmy następujące zadania, które wynikały z założonych celów metody projektu „ Zakładamy sad”

Wycieczka dzieci do sadu (zbieranie jabłek)
- Degustacja jabłek
- Pieczenie szarlotki z pomocą pani kucharki
- Wykonanie sałatki owocowej
- Przygotowanie kompotów z owoców (jabłka,  gruszki, śliwki)
- Przygotowanie soku owocowego

Spotkanie z ogrodnikiem - pogadanka na temat sadzenia drzew owocowych
POSADZILIŚMY:
- jabłoń
- gruszę
- śliwkę
- orzech
- wiśnię

Ochrona drzew przed szkodliwym działaniem mrozu, wiatru
- Przed zimą zabezpieczyliśmy drzewka słomą i jedliną, a wiosną prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze korzystając z „Kuferka małego odkrywcy”
- Źródłem informacji na temat sadu, jego pielęgnacji oraz właściwości odżywczych owoców były filmy, czasopisma, encyklopedie, zdjęcia, a także wiedza i doświadczenia dzieci.

Prowadzone były zajęcia dydaktyczne, związane tematycznie z realizowanym projektem, gdzie dzieci mogły wykazać się swoją aktywnością, same wybierały materiał do pracy, rozwijały swoją kreatywność, przez co wzrastało poczucie własnej wartości.
Pogłębiły wiedzę, swobodnie inicjowały i rozwijały własne zainteresowania poprzez samodzielny dobór działań. Nauczyły się rozwiązywania problemów poprzez negocjację ustalanie strategii działania, przewidywania życzeń i odczuć innych osób.

Nauczyciel w projekcie pełnił funkcję:
- wspomagającą
- kierującą
- organizującą


Zapraszamy do galerii

„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”


Już 10 września 2013r. grupa VI 5- i 6-latków żegnała lato i witała jesień. Wybraliśmy się na Malnik, do gospodarstwa Państwa Skwarczowskich. Tam braliśmy udział w wykopkach. Wszyscy pomagaliśmy dzielnie w kopaniu i zbieraniu ziemniaków. A po pracy świętowaliśmy obfite zbiory - piekliśmy ziemniaki i kiełbaski. Cały dzień na świeżym powietrzu przy pracy w polu to dla wielu z nas całkiem nowe doświadczenie. Dziękujemy Mamom naszych koleżanek, że zaprosiły nas do jesiennych prac polowych i na wspaniały piknik.





Witamy w nowym roku szkolnym. Wakacje już za nami. Zaczął się wrzesień a wraz z nim czas spotkań w przedszkolnym gronie.
Szczególnie witamy tych najmłodszych;
niech te wspólnie spędzone dni będą przepełnione
zabawą i uśmiechem.
Zaczynamy !!!



© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak